Малий (сервісний) вантажний підйомник служить для транспортування легких предметів із завантаженням до 300 кг. Це недорога альтернатива малому вантажного ліфта, так як її відрізняє більш низька вартість і можливість виготовлення за індивідуальним проектом з підбором відповідних розмірів кабіни, висоти підйому і величини вантажопідйомності. Устаткування встановлюється як всередині шахти, так і між поверховими перекриттями, а то і зовсім при необхідності прикріплюється до фасаду будівлі.

Такі маленькі підйомники знайшли своє застосування в якості технологічних “офіціантів” – всередині них зазвичай переміщують продукти харчування, посуд, побутову хімію або текстиль. Відповідно, вони найбільш поширені в сфері обслуговування: ресторанах, барах, готелях, пралень або в будь-яких інших установах, де потрібно перевозити невеликі вантажі. Маловантажні ліфти встановлюються в банки, магазини, школи, дитячі садки, медичні установи і навіть звичайні багатоповерхові приватні будинки.

Управління підйомною машиною здійснюється кнопковим пультом, який знаходиться на кожному поверсі зупинки. Це автоматизує і в багато прискорює робочі процеси, що є безсумнівним плюсом в роботі сервісного характеру.